מרפאות זיכרון לאבחון וטיפול

ירידה קוגניטיבית מתפתחת בדרך כלל אצל אנשים מעל גיל 65, אך ישנם אנשים שלוקים במחלות אלה בגילאים צעירים יותר. תסמינים נפוצים כוללים שכחה של דברים, חזרה על שאלות ובעיות נוספות בתפקוד היומיומי שלא היו בעבר.

קיימת חשיבות רבה באבחון מוקדם של הסיבה להפרעת הזיכרון, על מנת להציע טיפול מוקדם ולמנוע נזק מתמשך 

במרפאת זיכרון לרוב מטופלים אנשים בריאים החשים ירידה בתפקוד הזיכרון במהלך השנים, ואנשים עם בעיות זיכרון על רקע נוירולוגי (מחלות נוירולוגיות, אירוע מוחי, פגיעות מוח טראומתיות).

במרפאת הזיכרון נבנית תוכנית אישית להפעלת המוח, ושמטרתה היא שמירת אורך חיים מאוזן, אשר מעכב את התדרדרות המצב ומפחית את השכחה ככל שניתן. ההתערבות הטיפולית כוללת מפגשים המוקדשים להקניית אסטרטגיות לשיפור הזיכרון, והטמעתם בתפקוד היומיומי. המטופל מוזמן לבדיקות מעקב קבועות על מנת לאבחן כל שינוי במצבו. עוד מספקת המרפאה במקרה מסוימים תרופות המאטות את ההתדרדרות הקוגניטיבית ויכולות לשפר את איכות החיים ואת תפקוד החולה. ישנם מטופלים המגיעים למרפאה לצורך תרגול עם מרַפאת בעיסוק. מטופלים אחרים נעזרים בשירותי העובדת הסוציאלית לשם בירור זכויותיהם. 

 

WordPress Table

משרד הבריאות, אגף הגריאטריה ואגף הפסיכיאטריה, בשיתוף עם המרכז הרפואי הישראלי לאלצהיימר, פתחו יחידה לאבחנה מבדלת. אחת ממטרות היחידה היא לאבחן אנשים אשר קיימת שאלה אבחנתית בין מחלת נפש לבין מחלה ניוונית (דמנציה). למידע נוסף לחצו כאן

הקו החם 8889*

אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון.

—– המדריך המלא —–

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים לדמנציה.

—– עקבו אחרינו —–