קיוקו חברים לחיים - משחק מילים חברתי

הערכה “קיוקו-חברים לחיים” מעודדת את המשתתפים ליצור סיפורים משותפים דרך שיח והקשבה, באווירה נינוחה ומשחקית.

במשחק 105 מילים המהוות נקודת מוצא להבעה אישית, פיתוח הדמיון, הקשבה ושיתוף, באווירה אמפטית היוצרת תחושת ביטחון. קיוקו-חברים לחיים מיטיב דפוסים חברתיים המובילים להרחבת תחושת ה’ביחד’.

"קיוקו – חברים לחיים" הוא משחק חברתי מבוסס על בנית סיפורים משותפים (collective storytelling). ערכת משחק משמשת כלי לשימור וטיפוח הכושר החברתי, תוך הפעלה של המוח והרגש.

למי מיועד המשחק?

זוהי ערכת משחק מושלמת עבור כל מי שמבקש לשמור ולשפר את הרווחה החברתית והרגשית שלו ושל הסובבים אותו. הערכה מיועדת למשפחות, חברים, מתנדבים, מטפלים, ארגונים וחברות, ובמילים אחרות:

>> למי שרוצה להתמקד בשימור חיוניות קוגניטיבית, כולל תרגול הזיכרון.

>> למטפלים שרוצים כלי לאינטראקציה חכמה שמעלה את הבטחון הפסיכולוגי, מעשירה אינטראקציות ומפתחת קשרים משמעותיים. המשחק מקדם תרגול של יכולות הקשבה, דמיון, גמישות מחשבתית וזיכרון.

>> למשפחות המחפשות זמן איכות.

איך משחקים?

מחברים מילים לסיפור. אחרי שנולד סיפור מרגש ומצחיק מסתירים את המילים ומשנים את סדר הסיפור, המשתתפים מנסים להיזכר בסדר הנכון, מקבלים רמזים ונוצרים שיתופים מרגשים, בסוף כולם מנצחים.

כיצד KIOKU עוזר?

מקדם תפקוד קוגניטיבי: KIOKU מעסיק את המוח בפעילות יצירתית ומעוררת זיכרון, ובכך מטפח בריאות קוגניטיבית.

מתרגל אינטראקציה חברתית מיטיבה: על ידי עידוד בניית סיפור קבוצתי לא תחרותי (collective story-telling), KIOKU מאפשר לשחקנים לשפר כישורים חברתיים ולהתחבר לאחרים מתוך רגש ואמפתיה.

מפחית בדידות ומגביר רווחה נפשית: מחקר פיילוט בהובלת חוקרים בכירים מאוניברסיטת בר-אילן ומאוניברסיטת אוטאגו, ניו זילנד, חשף הפחתה משמעותית בתחושת הבדידות ועלייה ברווחה הנפשית בקרב מבוגרים לאחר 12 שבועות של משחק KIOKU, פעם בשבוע [קרא את המחקר המלא].

מחקר תומך:

מאמר שפורסם בפב' 2023 "השתתפות חברתית והסיכון להתפתחות דמנציה" מראה שפעילויות חברתיות יכולות לסייע בדחיית הופעת הדמנציה.

[https://doi.org/10.1038/s43587-023-00387-0]

מחקר של Mayo Clinic הראה גם שמשחקים מסוימים יכולים לעכב את הופעת מחלת האלצהיימר [JAMA Neurol. 2017 01 במרץ; 74(3): 332–338. doi:10.1001/jamaneurol.2016.3822].

מה יש בערכת KIOKU?

בקופסה ממוחזרת, נוחה וקלה לנשיאה תמצאו:

105 קוביות עם מילים בעברית בהדפסת משי: קוביות אלה תוכננו להיות נעימות ויזואלית וחלקות למגע. מעניקות תחושה של משחקי ילדות – המשחק מעורר את המוח ואת החושים יחדיו.

חוויה חושית: בעולם שנשלט יותר ויותר על ידי מסכים, KIOKU מציעה חוויה מוחשית. הקוביות מעוצבות כמו "משחק של פעם", משחקים שהולכים ונעלמים.

חוברת הוראות: הסט כולל חוברת הוראות נוחה ונגישה, עם שלוש גרסאות משחק: "קלאסית", "קיוקו תמונות" למשחק קבוצתי (עד 6 שחקנים כולל מנחה), וגרסת קיוקו לשני שחקנים.

עלות הערכה

עלות הערכה – 235 ש״ח  (מחיר מיוחד לעמדא! מחיר רגיל 295 ש״ח)

עלות משלוח לכל הארץ 35 ש״ח.
הערכה מיוצרת כולה בישראל (כחול לבן)

—– המדריך המלא —–

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים לדמנציה.

—– עקבו אחרינו —–