טיפול פרטני-ליטו"ף

פרויקט ליטו"ף – ליווי טיפולי ופרטני למשפחות המתמודדות עם דמנציה

פרויקט ליטו"ף ניתן על ידי אנשי מקצוע בכל רחבי הארץ.

הפרויקט מגובה במעל 20 שנות מחקר בחו"ל ולווה בארץ בפיילוט מחקרי שהראה שיפור ניכר ביכולות ההתמודדות של המשפחה עם הקשיים השונים של המחלה .

תפיסה השרות היא שבכדי לטפל טוב באדם עם דמנציה דרוש יותר מבן משפחה אחד. ככל שבן המשפחה המטפל העיקרי מרגיש שיש לו מערכת תמיכה טובה יותר, כך יורד עומס הטיפול וגם מצבו של האדם עם הדמנציה טוב יותר הפרויקט נמשך כארבעה חודשים במתכונת של פגישות ולאחר מכן יינתן ליווי טלפוני. הליווי הוא על פני תקופה של כשנתיים.

מהות השרות: מתן תמיכה למטפל העיקרי באדם עם דמנציה בעזרת יצירת מערכות משפחתיות וחברתיות תומכות.

מניסיוננו, אין שתי משפחות הדומות בסיפורי ההתמודדות שלהם עם השינויים המשפחתיים שנוצרים בעקבות הדמנציה. אי לכך הפרויקט מתבסס על ניתוח צרכים יסודי של המשפחה המטפלת שאחריו מתקיימת סדרה של פגישות, חלקן עם המטפל העיקרי באופן פרטני וחלקן עם בני המשפחה השונים. במפגשים האלו יש אפשרות לקבל מידע וכלים מעשיים על התמודדות בחיי היום יום עם הדמנציה. מעבר לכך, כחלק מההתערבות יש אפשרות למשפחה לחשוב על שירותים נוספים הקיימים בקהילה שהם יכולים להיעזר בהם כיום ובעתיד.

 

שרות ליווי וטיפול פרטני למשפחות המתמודדות עם דמנציה (ליטו"ף) הינו מבוסס על מודל התערבות ייחודי – פרטני למשפחות, שפותח ע"י פרופ' מרי מיטלמן מאוניברסיטת ניו-יורק והינו מגובה במעל 20 שנות מחקר.

 

למי מיועד השרות?

כל מטפל עיקרי של אדם עם דמנציה. ככלל אצבע, המטפל העיקרי הוא בן המשפחה שמרכז את הטיפול והסיוע לאדם עם הדמנציה.

השרות ניתן כאשר האדם עם הדמנציה חי בביתו. המטפל העיקרי לא חייב לגור איתו בבית. 

כיצד מתנהל השירות?

הליווי של ליטו"ף מתקיים כסדרת מפגשים עם איש מקצוע

פרויקט ליווי וטיפול פרטני קיים במקומות שונים בארץ במסגרת הרווחה. למידע נוסף ולהשתתפות בפרויקט ניתן לפנות אל עמותת עמדא בטלפון 09-7939318.

במקומות שבהם אין שירות במסגרת הרווחה, ניתן לקבל את השירות באמצעות עובדים/ות סוציאלים/ות פרילנסרים/ות שעברו הכשרה של עמותת עמדא לליווי משפחות של חולי אלצהיימר ודמנציה. הפגישות באמצעות הפרילנסרים/ות עולות 1,500 שקלים לחמש פגישות. לאחר סיום הפגישות יש ליווי טלפוני של שנתיים. למידע נוסף ניתן לפנות אל עמותת עמדא בטלפון 09-7939318.

הקו החם 8889*

אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון.

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

במדריך המלא של עמותת עמדא ניתן למצוא מידע על: חוק ביטוח סיעוד, גמלת נכות וקצבת, שירותים מיוחדים, תו חנייה לנכה, מרכזי יום, עובד זר, אפוטרופסות, ייפוי כוח ועוד

—– המדריך המלא —–

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים לדמנציה.

—– עקבו אחרינו —–