חומר מקצועי להסברה, הדרכה וייעוץ

במסגרת הפעילויות של עמותת אלצהיימר ומחלות דומות בישראל, אנו עוסקים בין השאר גם בהפקה והפצה של חומרי עזר ומידע בנושא המחלה, והטיפול באנשים עם דמנציה. 

לחברי עמותת עמדא יש הטבות ייחודיות על מרבית הפרסומים. להצטרפות לחברי עמותת עמדא טלפנו ל 09-7939318

 

עלון העמותה        

מדי 3 חודשים העמותה מוציאה לאור את עלון עמותת עמדא. העלון כולל מגוון חידושים ומחקרים מקצועיים בנושא דמנציה, מאמרים שונים, פרסומים, ומהנעשה בעמותה. בעלון מתפרסם מידע לגבי זכויות החולה ובני המשפחה, וניתן להשיג את קובץ המאמרים בנושאים השונים במשרדי העמותה. כמו כן קיים תקציר של עלון העמותה בשפה האנגלית. כותרות הנושאים המופיעים בעלון מתפרסמות גם באתר העמותה 

 www.emda.org.il. לחברי העמותה נשלח העלון באופן קבוע.

 

"אלצהיימר- המדריך המלא לחולים ולבני משפחותיהם" –מאת  עמותת עמדא. בשיתוף "דורות". לראשונה בארץ, "מורה נבוכים"  ובו מידע עדכני בתחומים שונים, כגון: מהי דמנציה ומהי מחלת אלצהיימר ושלביה, טיפול תרופתי וסיעודי, זכויות החולה וקרוביו ועוד. המדריך כולל  פירוט כתובות ומספרי טלפון של  מסגרות  הטיפול השונות , מרפאות  איבחון, וכתובות לסיוע. המדריך ניתן להורדה למחשב ללא תשלום וניתן לקבלו מודפס בעלות משלוח או ללא עלות דרך אנשי הקשר של העמותה ברחבי הארץ.

 

מידעון אלקטרוני חודשי- בכל חודש עמותת עמדא מפיצה מידעון אלקטרוני. המידעון כולל מידע על מחקרים מקצועיים בנושא דמנציה, מאמרים הכוללים עצות לבני משפחה של חולי דמנציה, מידע על פרויקטים שונים ברחבי העולם עבור חולי דמנציה ובני משפחותיהם ומידע על פעילויות עמותת עמדא. 

 

"מחלת אלצהיימר עזרה למטפלים" – תרגום עפרה בר – טל.

חוברת הדרכה שמכילה מידע  על מחלת אלצהיימר ועל צורות אחרות של דמנציה. המידע הינו מעשי ושימושי והוא מנחה את המטפלים כיצד להתמודד עם המחלה וכיצד ליצור מסגרות של עזרה עצמית. החוברת הונפקה בשפות: עברית, אנגלית, ספרדית, רוסית וערבית. ניתן לרכוש במשרד העמותה

מחיר:  20 ₪ .  מחיר לחבר: 15 ₪. + עלות משלוח בדואר בהתאם לתעריף של דואר ישראל.

ספרים לרכישה במשרד העמותה

"כוח להמשיך" מאת איילת סער.

זהו מדריך לשיפור איכות החיים של חולי אלצהיימר. הוא דן בנושאים כמו: שוטטות, תוקפנות, הלבשה, רחצה, מיניות ועוד, ומנסה לפתור בעיות יום –יומיות בטפול בחולי אלצהיימר.

מחיר: 35 ש"ח (+15 ש"ח דמי משלוח). מחיר מיוחד לחברים בעמותה  30 ש"ח (+15 ש"ח דמי משלוח).

"אלצהיימר"  "מחלת אלצהיימר התמודדות עם השכחה" מאת דר' דב איזנברג ודר' יורם ברק.

הספר מתאר תופעות האופייניות למחלת אלצהיימר, מהלך המחלה, אבחונה, בדיקות עזר, טיפולים, היבטים תורשתיים וחוקיים. הספר מתייחס במיוחד לשאלות נפוצות של חולים ושל בני משפחותיהם.

מחיר: הספר 40 ש"ח ( + 15 ₪ דמי משלוח).  מחיר מיוחד לחברים בעמותה 35 ש"ח (+ 15 ₪ דמי משלוח).

 "36 שעות ביממה" – מאת ננסי ל. מייס, פיטר ו.רבינס.

הספר "36 שעות ביממה" הוא מדריך לבני המשפחות המטפלים בחולי אלצהיימר. הכולל מידע רב בנושא המחלה, ומתמקד בעיקר בדרכי טיפול וסיוע לשיפור איכות חיי החולה וחיי המטפל בו. המהדורה השלישית של הספר כוללת עדכונים וחידושים בחוקים (למשל נהיגה), התנהגויות חולים ודרכי טיפול, חיים בבתי אבות, טיפול פיננסי, ממצאים חדשים בתחומי אכילה ותזונה, חידושי מחקר בתחום התרופות, גנטיקה ובדיקות איבחון, מידע על סוגים שונים של דמנציות ועוד.

מחיר: 50 ש"ח (+ 15 ₪ דמי משלוח). מחיר אחיד לכל הרוכשים.

 "זוכרים שש שש" – מאת: אהוד שפירא.

מטרתו של הספר לעזור לשפר את הזכרון ביעילות . ספר ממוקד ופרקטי, אימון מוחי חוויתי ומאתגר, תרגול מחוץ לקופסא. מיועד לכל מי שרוצה לחדד את זכרונו, וחושש מירידה בזכרון.

מחיר: אחיד לכל הרוכשים: 60 ₪ ( + 15 ₪ דמי משלוח).

 

עזרה למטפל-חוברת בת 20 עמודים הכוללת מידע על מחלת האלצהיימר והתמודדות עם התנהגויות מאתגרות. החוברת קיימת בשפות עברית, אנגלית, רוסית וערבית. עלות החוברת 20 שקלים כולל משלוח.

ספרים לילדים

הספר "נועם מחפש זיכרונות" מאת מם פוקס.

ספר ילדים מקסים אשר נכתב ע"י סופרת אוסטרלית ותורגם לעברית. במרכזו של הסיפור נמצא נועם אשר גר ליד בית אבות בו מתגוררת הגברת חנה . נועם וחנה חברים טובים, וכשחנה מאבדת את זיכרונה מנסה נועם לעזור לה למצוא אותו. הסיפור כתוב בשפה ברורה וחביבה, דוחה את הפחד והכיעור של הדמנציה, ומקשר במונחים בהירים את עולם הדמנציה עם עולמו של ילד קטן,שאוהב לאהוב.

מחיר: הספר 40 ש"ח (+ 15 ₪ דמי משלוח). מחיר מיוחד לחברים בעמותה 35 ש"ח ( +15 ₪ דמי משלוח).

 

הסדרה "קסם המוסיקה", "אלבום התמונות" ו-"כוחה של הנאה  סידרה בת 3 ספרונים מאת עו"ס  נורית שינמן.

איך אפשר להסביר לילד קטן שסבא או סבתא שלו לא מזהים אותו או את ההורים שלו? איך אפשר להסביר להם מדוע ההתנהגות שלהם השתנתה בצורה קיצונית? כדי לעזור להורים להסביר לילדיהם הקטנים את הבעיה במצב החדש שנוצר, סדרת ספרונים המדברת בגובה העיניים על הבעיה ועל דרכי ההתמודדות.

מחיר אחיד לכל הרוכשים: 50 ₪ לספר בודד + משלוח בדואר רשום.

 

לגיל הנעורים:  הספר "לזרום עם סבא"  – מאת שולמית אלבק.

ספר לילדים מתבגרים במשפחה, נכדים של החולה המזדקן, בין שהוא חי אתם בבית, בין בביתו שלו.

הדור שידע את סבא וסבתא האהובים, אוהבים, הנותנים, המפנקים, המחכימים מהידע ונסיון החיים, שהיו מקור משען ונחמה בעת הצורך. זה ספר שבו ניתן דגש מיחד לילדים המתבגרים, המרגישים, החושבים ואומרים את מה שהם חווים, הנושאים עם ההורים את הנטל הפיזי והרגשי הכרוך בטיפול ובחיים עם החולה.

מחיר: לחברים בעמותה  45 ₪ ( למי שאינו חבר 50 ₪ ) + 15 ₪ דמי משלוח.

הקו החם 8889*

אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון.

—– המדריך המלא —–

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים לדמנציה.

—– עקבו אחרינו —–