זכויות חולי אלצהיימר ודמנציה

אם אחד/ת מבני משפחתכם חולה אלצהיימר מימוש זכויותיו/ה יכול לסייע לכם לטפל בו/ה.

אם אתם זקוקים לסיוע בטיפול בחולה אלצהיימר בבית תוכלו להיעזר בגמלת סיעוד  של הביטוח הלאומי אם החולה הנו בגיל פרישה (במקרה שהחולה טרם גיל פרישה ניתן לפנות לביטוח לאומי לצורך קבלת גמלת נכות ושירותים מיוחדים).

חוק סיעוד של ביטוח לאומי מעניק גמלת סיעוד לתושבים בגיל פרישה הזקוקים במידה רבה לעזרתו של אדם אחר בביצוע פעולות היום-יום (להתלבש, להתרחץ, לאכול וכדומה) ,או זקוקים להשגחה בבית למען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם.

במידה ואושרה לחולה קצבת סיעוד, ניתן להשתמש בה כדי לקבל עזרה של מטפלת בביתו של החולה,  לביקור של החולה במרכז יום ועוד. בהמשך, אם יש צורך בטיפול ובהשגחה על החולה במשך 24 שעות ביממה – ניתן להשתמש בגמלה לסיוע במימון עובד זר.

בשלב מתקדם של המחלה ייתכן שתחליטו שהפתרון הנכון ביותר עבורכם הוא אשפוז בן המשפחה החולה במוסד מתאים. כל אזרח ותושב ישראל זכאים לפנות ללשכת הבריאות המחוזית במקום מגוריהם ולקבל סיוע במימון האשפוז הסיעודי (בתנאי שיעמדו בקריטריונים מסוימים).

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

במדריך המלא של עמותת עמדא ניתן למצוא מידע על: חוק ביטוח סיעוד, גמלת נכות וקצבת, שירותים מיוחדים, תו חנייה לנכה, מרכזי יום, עובד זר, אפוטרופסות, ייפוי כוח ועוד

זכויות ניצולי שואה

לעמותת אביב לניצולי השואה

ביטוח סיעודי

כל מה שחשוב לדעת - עורך דין רפאל אלמוג

זכאות לשיקום

למידע על זכאות לשיקום באשפוז

פטור עבור ביקור במיון

כל המקרים בהם ניתן פטור מלא מתשלום

כשירות נהיגה בדמנציה

סוגיית המשך הנהיגה או הפסקתה

פטור ממס הכנסה

סעיף 9(5) לפקודה המקנה פטור ממס

הקו החם 8889*

אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון.

—– מאמרים נוספים —–

איך אפשר לזהות את מחלת אלצהיימר?

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים למחלת אלצהיימר

—– עקבו אחרינו —–