דמנציה בשלבים מתקדמים

בשלבים המתקדמים של כל המחלות שגורמות לדמנציה, האדם יחווה שינויים המאותתים שהוא נמצא בשלבים מתקדמים מאוד בחייו ועשוי אף להתקרב לסופם. אף אחד לא אוהב לחשוב על סוף החיים ועל פי רוב אינו מייחל לסופם. יחד עם זאת, המציאות הכואבת היא שבשלב האחרון, האדם עם הדמנציה יאבד את יכולותיו ותפקודו בהדרגה והתלות שלו תלך ותגבר במידה ניכרת עד למצב סופני.

שלב זה עשוי להמשך מספר שנים בהם האדם יזדקק לעזרה בכל תפקודי היומיום, כולל רחצה, הלבשה, ניידות, אכילה ושימוש בשירותים. יחד עם זאת, השלב הזה מעורר הרבה מאוד דילמות אתיות ומעשיות לגבי מטרות הטיפול, ההתערבויות השונות ומידת כדאיותן. הידיעה למה לצפות עשויה להקל על החששות והפחדים בתקופה זו ולאפשר לבני המשפחה המטפלים ולאנשי מקצוע לקבל כלים שיקלו על תקופה זו.

העמותה משקיעה בפיתוח הידע, התשתיות והכלים ועמלה בהעלאת המודעות לשלבים המתקדמים מתוך התייחסות לצרכיו של האדם באופן כוללני על ההיבטים השונים: ההיבט הפיזי, הרגשי והרוחני. העמותה פעילה בהסברה והדרכה של צוותים מקצועיים ובני משפחה מטפלים במסגרות שונות הכוללות קבוצות תמיכה, ימי עיון, כנסים ועוד, במטרה להגביר את המודעות לצרכים בשלבים המתקדמים, וההזדמנויות בטיפול.

Photo by Magdalena Smolnicka on Unsplash

הקו החם 8889*

אוזן קשבת וייעוץ לבני משפחה ולחולים. ניתן להתקשר מכל טלפון.

—– המדריך המלא —–

המדריך המלא למחלת האלצהיימר

לפניכם רשימה של סימנים נפוצים לדמנציה.

—– עקבו אחרינו —–